środa, 25 listopada 2009

Moje kochane liceum :) II LOzBJN im. B. Taraszkiewicza


                II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza to liceum, gdzie uczniowie mają przyjemność uczyć się języka białoruskiego. Moim zdaniem jest to najlepsze liceum w mieści i piszę to nie tylko dlatego, że sama się w nim uczyłam. 
Wejdźcie tu a  zobaczycie krótką reklamę liceum :D http://www.youtube.com/watch?v=50XnTgAZvYw

Życie w szkole nie jest nastawione tylko i wyłącznie na wyniki dydaktyczne i osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych. O wszechstronnym rozwoju zainteresowań młodzieży dowodzą liczne zwycięstwa w województwie i okręgu oraz udział w zawodach i eliminacjach centralnych w: szachach, konkursach recytatorskich, turnieju marynistycznym, 7-boju sportowym, wiedzy o sztuce, manewrach techniczno-obronnych.
   Wyniki dydaktyczne nigdy też nie przysłoniły białoruskiego charakteru szkoły, która przez dziesięciolecie propaguje kulturę białoruską wśród młodzieży i w środowisku. Zorganizowano niezliczoną ilość spotkań z ludźmi kultury, zespołami, pisarzami i poetami białoruskimi, Białostocczyzny i Białorusi. Obrzędowość białoruska jest jednym z podstawowych tematów w programie języka białoruskiego i na lekcjach.
    O rozwijaniu zainteresowań kulturą i literaturą białoruską oraz historią narodu białoruskiego świadczą liczne zwycięstwa w konkursach recytatorskich, historycznych, czytelniczych, amatorskich zespołów dramatycznych organizowanych przez BTSK. Od 1990 r. uczniowie Liceum startują w olimpiadzie języka białoruskiego na Białorusi. Zespoły wokalne „Dziewczęce nutki” i „Kryniczka” przez szereg lat zwycięzcami konkursu „Biełaruskaja pieśnia”, absolwenci liceum zostają członkami „Wasiloczki” i „Małanka”.


    Szkoła zajmuje się wydawnictwem własnej gazetki a mianowicie "LAWY", która jest tworzona przez samych uczniów. Tu zamieszczam Wam linka do strony gazetki, abyście mogli poczytać sobie artykuły http://www.lozbjn.edu.pl/?strona=gazetka

3 komentarze:

 1. wielmi cikawyj artykul siabroyka! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. wielmi prychoży blog.

  Jaho autar cikawa raskazywaje pra naszuju kulturu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, wspaniała szkoła:) Jeśli miałabym jeszcze raz wybierać też bym ją wybrała:)
  Iwona

  OdpowiedzUsuń